Αρκετές επιτυχίες για το φροντιστήριο Επίτευγμα στο Cyprus ROBOTEX Challenge 2017

TECH NEWS
Typography

Το ΕΠΙΤΕΥΓΜΑ θριάμβευσε και στον Παγκύπριο Διαγωνισμό Ρομποτικής Cyprus ROBOTEX Challenge 2017 που διεξήχθη την Κυριακή 25 Ιουνίου 2017, στο κλειστό γήπεδο του Κεραυνού Στροβόλου (Κώστας Παπαέλληνας).

Όλες οι ομάδες που πήραν την 1η θέση, θα εκπροσωπήσουν την Κύπρο στον Παγκόσμιο Διαγωνισμό Ρομποτικής ROBOTEX 2017, που θα γίνει στην Εσθονία στις 24-26 Νοεμβρίου 2017.

7 πρώτες θέσεις:

1η θέση στην κατηγορία ARDUINO LINE FOLLOWING (Γυμνάσιο): Η ομάδα Debuggers με τους Αλέξανδρο Οβάνοβ και Γρηγόρη Ορφανίδη
1η θέση στην κατηγορία ARDUINO LINE FOLLOWING (Λύκειο): Η ομάδα Syntax Error με τους Αντρέα Κούρρη και Χάρη Λαζάρου
1η θέση στην κατηγορία ARDUINO LINE FOLLOWING (Στρατιώτες): Η ομάδα GalaxCY με τους Ανδρέα Νεοφύτου, Βασίλη Χόργκα και Ορέστη Σκουτέλλα
1η θέση στην κατηγορία ARDUINO ΜΑΖΕ SOLVING (Λύκειο): Η ομάδα Segmentation Fault με τους Χρίστο Σωτηρίου, Μαίρυλιν Σταύρου και Μιχάλη Πιτσίλλη
1η θέση στην κατηγορία LEGO CITY PASSING (Γυμνάσιο): Η ομάδα Avengers με τους Γιώργο Κυριακίδη και Παντελή Κανάρη
1η θέση στην κατηγορία LEGO SUMO (Δημοτικό): Η ομάδα WarGamer με τους Stanislav Katselapov και Eero Juhani Myllyrinne
1η θέση στην κατηγορία LEGO WEDO (Δημοτικό): Η ομάδα Smart Home Robots με τους Κουρκέν Τοροσσιάν, Θωμά Ζαχαρία, Έκτορα Στυλιανίδη και Ανδρέα Ιωάννου


3 δεύτερες θέσεις:

2η θέση στην κατηγορία ARDUINO LINE FOLLOWING (Γυμνάσιο): Η ομάδα Error Not Found με τους Άγγελο Αντωνίου και Αλκίνοο Τομαρίδη
2η θέση στην κατηγορία ARDUINO ΜΑΖΕ SOLVING (Γυμνάσιο): Η ομάδα Debug Error με τους Αλκίνοο Τομαρίδη, Άγγελο Αντωνίου, Αλέξανδρο Οβάνοβ και Γρηγόρη Ορφανίδη
2η θέση στην κατηγορία LEGO SUMO (Γυμνάσιο): Η ομάδα Parperis με τους Περικλή Λαζαρίδη και Παναγιώτη Κανάρη


5 τρίτες θέσεις:

3η θέση στην κατηγορία ARDUINO LINE FOLLOWING (Λύκειο): Η ομάδα Segmentation Fault με τους Χρίστο Σωτηρίου, Μαίρυλιν Σταύρου και Μιχάλη Πιτσίλλη
3η θέση στην κατηγορία LEGO CITY PASSING (Γυμνάσιο): Η ομάδα Bob The Builder με τους Χάρη Χριστοφόρου, Ανδρέα Χαραλάμπους και Νικόλα Μαυροθέρη
3η θέση στην κατηγορία LEGO SUMO (Δημοτικό): Η ομάδα Robotologists με τους Παναγιώτη Μουζάκη, Πάνο Χριστοδουλίδη, Νικήτα Δημητρόφ και Σοφοκλή Ιωάννου
3η θέση στην κατηγορία LEGO SUMO (Γυμνάσιο): Η ομάδα Warriors με τους Ανδρέα Πελεκάνο και Γιώργο Κοντό
3η θέση στην κατηγορία LEGO LINE FOLLOWING (Δημοτικό): Η ομάδα Rocketeers με τους Χρίστο Λιακόπουλο, Απόστολο Γιανούλλη και Σήφη Μπούχλη

Δείτε φωτογραφίες από τα booths του φροντιστηρίου εδώ. 

epiteygma3

epiteygma2

epiteygma1

Δείτε επίσης βίντεο που μας εξηγούν τα παιδιά ένα από τα έργα τους με Lego WeDo